Η ομάδα μπάσκετ του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ αγωνίζεται στην Γ2 κατηγορία ΕΚΑΣΘ (3ος όμιλος).

και προπονητής ο Σταύρος Ταξιλταρίδης

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΔΩ

Νέα μεγάλη νίκη-θρίλερ (78-76) του Ποσειδώνα

1 comments

Μεγάλη εντός έδρας νίκη για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς επί της νεανικής ομάδας του ΜΑΣ Αετού με σκορ 78-76 στην 2η παράταση.

Ο αγώνας ξεκίνησε με εκπληκτική εμφάνιση από την ομάδα μας, όπου πήρε γρήγορα μια καλή διαφορά στο 1ο δεκάλεπτο με 17-08. Το ημίχρονο έληξε με 37-26 υπέρ του Ποσειδώνα.

Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα του Αετού γύρισε στην άμυνα ζώνης και μπόρεσε και κάλυψε την διαφορά, ενώ  προηγήθηκε με 50-51. Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 62-62 και οδηγήθηκε σε παράταση.

Στο τέλος της 1ης παράτασης πάλι δεν είχαμε νικητή, μια και έληξε 71-71. Στην 2η παράταση, ο Ποσειδώνας έδειξε ψυχή και  κατάφερε να σκοράρει μέσα στην ρακέτα 3,3 δευτερόλεπτα πριν την λήξη (78-76). Η ομάδα του Αετού προσπάθησε με μακρινό τρίποντο να πάρει το παιχνίδι χωρίς αποτέλεσμα και το σκορ δεν άλλαξε (78-76).

Ο Ποσειδώνας εύχεται καλή συνεχεία στην ομάδα του Αετού.

Δεκάλεπτα: 17-08, 37-26, 50-51, 62-62, 71-71, 78-76
Διαιτητές: Στούμπος – Λολί

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ταξιλταρίδης): Γκιουλέκας, Μόσχος 5 (1), Δημητριάδης 22 (3), Φραντζής 9, Ταγάρας 6, Λουκάς, Σπανός 9 (1), Αδαμούδης 6, Δερμεντζογλου 16, Πασιαλης, Σύκας 5, Γροζτίδης.

ΑΕΤΟΣ ΜΑΣ (Γιαπλες): Μουτζόγλου Ν., Κωνσταντινέλης 16 (2), Δημόπουλος 15 (2), Ντόντης 16, Μουτζόγλου Δ. 4, Λαγός 4, Σιαμαντούρας, Χατζημιχαήλ 21 (3), Ελευθεριάδης, Παπακαρνέζης.